Terma Bania, warto czy nie warto - ocena po wizycie

Szał, marketing i zniżkowe "grupony" na bilety wstępu - słowem swego rodzaju MUST przy pobycie w Zakopanem i jego okolicy.

Terma Bania w Bukowinie Tatrzańskiej skusiła i nas. Jeden dzień, a raczej przedpołudnie z tygodnia ferii spędzonych w Zakopanem postanowiliśmy spędzić właśnie tutaj, zażywając ciepłych kąpieli w otoczeniu Tatr.

Polowanie na kupon zniżkowy na całodzienny pobyt w Terma Bani trwało od kilku miesięcy. I na całe szczęście nie udało się go kupić!

Z Zakopanego wyjechaliśmy rano, tak aby przy kasach być przed 10 i skorzystać z porannej promocji - 27 zł za 2,5 godzinny pobyt w Termach. Gdyby udało się kupić kupon zniżkowy, zapłacilibyśmy ok 60 zł za cały dzień... Jak już wspomniałem, na całe szczęście nie udało się takich kuponów kupić, bo z całą pewnością przez ten czas pewnie byśmy się zanudzili.

2,5 godziny to wystarczająco dużo. Jeszcze przed 10 było sporo miejsca na parkingu, więc nie było problemu z zostawieniem auta. Parking przy basenie na szczęście bezpłatny.

Po wejściu na teren basenu zrobiliśmy wielkie oczy, nie ze zdziwienia, a z rozczarowania. Przed nami w sumie 3 połączone ze sobą baseny o głębokości nie przekraczającej wysokości klatki piersiowej dorosłego mężczyzny. Jeden z tych basenów wychodził na zewnątrz i to była chyba największa frajda. W każdym basenie ogromny tłok, nie było momentu w którym z kimś w basenie nie trzeba było się mijać... W ramach chęci skorzystania ze wszystkiego co proponują Termy, wybraliśmy się na dwie ślizgawki, potem większość czasu spędziliśmy w basenie zewnętrznym w otoczeniu pięknej i malowniczej zimy. Woda w termach jest ciepła, więc mróz nie nam nie był straszny.

Mniej więcej po 1,5 godziny nasza trójka zaczęła się nudzić. Trochę biegaliśmy po śniegu, chlapaliśmy się wodą, wpadaliśmy w wir... I tak w kółko.

Powiedzmy, że udało się nam odpocząć w wodach termalnych. Jednak 2,5 godziny to optymalny czas. Polecam zatem wszystkim wybranie się tam przed godziną 10, ponieważ potem ceny biletów są już zdecydowanie wyższe...